Podle mnoha odborníků bitcoin sice do budoucna nenahradí oficiální měnu, bude ale součástí měnového systému. Jiní tvrdí, že to nikdy neprojde.
Podle odhadů mnoha odborníků na finance běžné peníze do budoucna ztratí své privilegované postavení a kryptoměny mají velkou budoucnost. Začíná to bankovními kartami a převody z účtu. Běžnou hotovost už používá stále méně lidí. Některé tradiční měny by se moly do budoucna přesunout do decentralizovaných databází, jako je blockchain, které uchovávají a rozšiřující počet záznamů. U virtuálních měn jsou něco jako účetní kniha.
Bitcoin
Bitcoin v roce 2017 svou hodnotou překonal částku 19 000 dolarů, vzápětí ale prudce oslabil. Letos opět roste, jeho hodnota je však extrémně proměnlivá. Podle některých nadšenců do kryptoměn by se ale do budoucna decentralizované databáze mohly připojit k současným propojeným databázím, jako jsou nyní běžné účty, centrální banky, karty jako Visa, platformy jako PayPal a mnohé další.
Blockchain
Blockchain je lineární databáze, která uchovává hodnoty a osobní data v digitální formě, aniž by musela spoléhat na třetí stranu. Do budoucna by se mohlo používat několik měn různých funkcí a platit více způsoby. U kryptoměny o sobě nemusíte poskytovat žádné informace a máte jen svůj soukromý klíč. Právě proto je ale asi jen otázkou času, kdy se právě tohle přestane někomu líbit.
Budoucnost s otazníkem
Bezpečné virtuální platby se uskuteční v reálném čase. Informace, jako je pouhé kliknutí na internetu, se zaznamenají v databázi. Blockchain je podle mnoha nadšených příznivců kryptoměn dnes nejbezpečnější způsob, jak uchovat hodnotu. Dokonce někteří věří, že centrální banky budou používat bitcoin a další měny místo zlaté rezervy. Podle řady analytiků je vývoj bitcoinu ale zcela nahodilý, značně nepředvídatelný a kolísavý, což nahrává mnoha spekulantům. Cena bitcoinu se odvíjí od ochoty vlastníků s ním obchodovat a hodnotu určuje jen nabídka a poptávka.
Příspěvek Bitcoin jako součást systému pochází z