Trend přijímání kryptoměn jako rovnocenného partnera tradičním měnám se již dostal i do Asie.
Následujíce vzor El Salvadoru, který jako první stát učinil z bitcoinu oficiální platidlo, se roztrhl pytel se státy a městy, které se touto skutečností nechaly inspirovat a začaly využívat kryptoměny jako zákonná platidla. Dalším státem, který může následovat vzor El Salvadoru, může být Malajsie.
Ve většině případů si lidé ve spojení s finančními centry Asie představí například Hongkong nebo Singapur. Oba toho mají mnoho společného. Úředním jazykem je angličtina, mají vlastní soudní systém a příjemné podnebí. Tyto faktory jsou pro movité investory velmi atraktivní.
Při popisu Malajsie můžete také tyto pozitiva pojmenovat, což z ní dělá konkurenční zemi a aspiranta na krypto centrum.
Avšak pokud Malajsii porovnáme například s Hongkongem, postrádá Malajsie moderní finanční systém, respektive zkušenosti se zaváděním nových právních precedentů, které jsou při vytváření nové ekonomiky potřeba. Hongkong je také centrem pro akciové obchodování, které je hojně využíváno i Čínskými rezidenty, jelikož ti se tak vyhnou regulacím, které na akciový trh uvalila tamní vláda. Takto propracovaný finanční systém v Malajsii stále neexistuje.
Výhodou Malajsie je, že je stále jednou z mála zemí, kde nejsou zisky z kryptoměn daněny. Díky tomuto rozhodnutí je Malajsie využívána jako ,,daňový ráj” pro investory, kteří na tamním trhu zakládají obchodní společnosti, jejichž cílem jsou investice do kryptoměn.
Díky tomu je Malajsie vyhledávanou destinací, která díky nulové dani z kryptoměn láká obchodníky z celého světa.
Share
Tweet
Příspěvek Stane se Malajsie hlavním centrem kryptoměn? pochází z I-trader : Novinky ze světa burzy a obchodování