Podle řady těžebních metrik nejenže těžaři tvrdě drží, ale také dramaticky zvyšují míru hashrate.
Těžaři Bitcoinu (BTC) drží stále více BTC, zatímco v roce 2022 „neúnavně rozšiřují“ své operace.
Zpráva společnosti Arcane Research naznačuje, že veřejně uvedení těžaři bitcoinu „neustále hledají možnosti expanze“, neboť „plánují v roce 2022 zvýšit spěšnost rychleji než celá síť.“
Podle posledních údajů z indexu spotřeby elektřiny v Cambridge Bitcoinu pochází 44,95% celosvětové hodové míry hashratu od severoamerických horníků. Vzhledem k masivnímu předpokládanému zvýšení cílové hashratové sazby mezi veřejně obchodovanými těžaři bitcoinu je „pravděpodobné, že se zvýší.“
Jaran Mellerud, analytik společnosti Arcane Research, řekl listu Cointelegraph, že „většina veřejně kótovaných horníků uplatňuje strategii hodlu a dělá, co může, aby si ze svého vytěženého bitcoinu udržela co nejvíc.“
„Tato hodlová strategie jim umožňuje sloužit jako investiční nástroj bitcoinu pro investory, kteří chtějí bitcoin nepřímo vlastnit prostřednictvím investiční struktury.“
Whit Gibbs, zakladatel a generální ředitel společnosti Compass Mining, vysvětlil cointelegraph, že „veřejné těžební společnosti mají rozhodně výhodu, pokud jde o držení Bitcoinu, protože mají přístup na kapitálové trhy.“
„Nepotřebují likvidovat svůj Bitcoin, aby si mohli koupit další stroje, zvětšit svůj regálový prostor atd. Jsou schopni jít na kapitálové trhy a získat ty peníze, aby mohli pokračovat v expanzi. Takže jsou schopni držet velké pozice v Bitcoinu.“
Někteří z největších těžařů vlastní obrovské množství bitcoinu, dodává Gibbs, „je šílené, kolik jich někteří drží.“ Jak bylo zveřejněno na BitcoinTreasuries, těžařská společnost Marathon drží třetí největší množství bitcoinu mezi podniky na světě, hned za Teslou a MicroStrategy.
Od ledna 2021 se rezervy horníků neustále zvyšují, což odráží jejich strategii HODL. Gibbs naznačuje, že veřejně obchodované těžební společnosti bitcoinu „zaujímají k bitcoinu spíše šikanózní přístup.“
„Společnosti pohlížejí na Bitcoin ve své rozvaze jako na způsob, jak vyšroubovat tržní ocenění.“ Mellerud také chápe, že zásoby bitcoinu jsou na starších finančních trzích stále populárnější. „Poptávka po bitcoinových investičních nástrojích je vysoká, zejména ve Spojených státech, protože trh s bitcoinovými burzami obchodovanými fondy je nezralý.“
Sága o fondu obchodovaném na burze bitcoinů (ETF) je Achillovou patou sítě, protože následné žádosti o ETF bitcoinů byly zamítnuty.
Zatímco tržní zájem těžařů bitcoinu narůstá, Mellerud shrnuje, proč je těžební obchodní model atraktivní a efektivní, a opakuje tak Gibbsovy poznámky:
„Horníci jsou jedni z největších bitcoinových býků tam venku a využívají vysoce rozvinuté akciové a dluhové trhy v USA, aby získali peníze na úhradu svých expanzí a provozních výdajů, což jim umožní ponechat si bitcoin, který těží.“
Například Bitcoin Miner Hut 8 nedávno zaznamenalrekordní tržby, přičemž jeho celková držba BTC vzrostla o 100%. Rok 2022 možná není rokem býka, ale rozhodně je vhodný čas na veřejné dolování oranžové mince.
Share
Tweet
Příspěvek Horníci, kteří hodlují nejvíce Bitcoinů, se „neúnavně rozšiřují“ pochází z I-trader : Novinky ze světa burzy a obchodování