Grafickou kartou i ASIC minery
Ke slušným příjmům potřebujeme výkonný počítačový hardware, u altcoinů především grafické karty a levnou elektřinu. Kvůli velké konkurenci v oblasti těžby je zapotřebí investovat do výkonnějšího a těžšího hardwaru. Je však potřeba počítat i s jeho opotřebením a výměnou.
Níže najdete přehled způsobů a přístrojů, kterými se kryptoměny těží.
Bitcoin a ASIC minery
Kdo to myslí s příjmem z těžby digitálních mincí vážně, měl by si připravit investice v řádu desítek tisíc korun na nákup potřebných zařízení (v případě BTC ASIC minery).
Těžba grafickou kartou
K těžbě lze ale využít i „běžné“ výkonné grafické karty (GPU), původně určené k hraní počítačových her. Lze zapojit i více karet najednou, protože čím silnější bude výkon, tím více se vytěží. Přes tyto grafické karty nelze těžit bitcoin.
Potenciálním problémem může být skutečnost, že kvůli rostoucímu zájmu o kryptoměny a nedostatku čipů jsou výkonné grafické karty na spoustě místech vyprodané.
V internetovém prohlížeči
Pozornost vyvolaly v minulosti zprávy o tom, že některé webové stránky tajně těží kryptoměnu monero přes zařízení svých návštěvníků. Nejde o počítačový virus, uživatelé však mohou zaznamenat, že jejich počítače fungují pomaleji než obvykle. Je to kvůli tomu, že většinu jeho výpočetní kapacity zahltí skript na dolování digitálních měn.
Investice do těžby a zisky z ní
Jak jsme uvedli na začátku článku, řešení matematické úlohy, tedy přidání bloku do řetězce a informování ostatních „těžařů“, souvisí s odměnou vyjádřenou v konkrétní kryptoměně. Kdo šifru vyřeší jako první, bere vše. V případě nejznámější kryptoměny BTC činí odměna za rok 2021 6,25 bitcoinu za každý vytěžený blok (v roce 2020 odměna klesá na polovinu).
Sdílet
Tweet
Příspěvek Těžba altcoinů pochází z I-trader : Novinky ze světa burzy a obchodování