Texaský guvernér poprosil těžaře BTC o pomoc s problémy v elektrické síti

Greg Abbott, guvernér státu Texas tlačí na těžaře BTC, aby elektrickou síť stabilizovali. Domnívá se, že by těžaři BTC mohli pomoct s řešením další mocenské krize v Texasu. Nestalo se poprvé, že by se texaský guvernér vyjádřil o bitcoinu pozitivně. Během posledních pár let se Texas stal jedním z center krypto trhu v USA a v budoucnu by mohl pokračovat v pohybu správným směrem.
Guvernér Abbott věří, že pozváním BTC do USA by poskytovatelé energie mohli investovat do nových infrastrukturních projektů. To je něco, co by prospělo nejen těžařům BTC, ale také jeho populaci. Nesmíme zapomenout, že v posledních letech došlo již k několika výpadkům kvůli nedostatku investic od společností.
Těžaři BTC ke svému provozu potřebují velké množství elektřiny. To je způsobeno skutečností, že obtížnost BTC v posledních pár letech vzrostla, jak se do sítě připojuje stále více těžařů. Obtížnost se zvyšuje, protože více těžařů soutěží o menší část odměn v bitcoinech. V současné době si těžaři, kteří najdou blok, vydělají 6,25 BTC. V budoucnu se očekává pokles na 3,125 BTC za blok.
Těžaři BTC spotřebovávají velké množství elektřiny. V zásadě byl BTC nařčen z toho, že jde o velmi drahé a kontaminující odvětví. Ale věci se mění. Bitcoin se díky technologickému pokroku a investicím do čisté energie stává čistší a efektivnější blockchain sítí.

Share

Tweet

Příspěvek Texaský guvernér poprosil těžaře BTC o pomoc s problémy v elektrické síti pochází z I-trader : Novinky ze světa burzy a obchodování